marka Omron - producent ciśnieniomierzy

Omron to jeden z czołowych producentów sprzętu medycznego. Prawdopodobnie jednym z najbardziej znanych produktów tej firmy jest seria automatycznych ciśnieniomierzy.

Krótka historia marki Omron

Omron jest japońską firmą z tradycjami. To właśnie ona w 1971 roku wynalazła i zamontowała pierwszy na świecie bankomat. Od początku przewodnim jej zadaniem było zautomatyzowanie otaczających nas przedmiotów – to nastawienie nie zmieniło się do dnia dzisiejszego.

Co ciekawe, nazwa firmy Omron wywodzi się od starożytnej japońskiej świątyni – Omuro. 10 maja to dzień rocznicy założenia firmy Omron. Z racji tego, że od lat przyświecają jej szlachetne cele – w tym dniu wszyscy jej pracownicy oddają się dobrowolnym pracom społecznym.

Oferta firmy Omron

Oferta firmy Omron stale rozwija się. Warto podkreślić, iż firma ta działa w wielu różnych dziedzinach – ochronie zdrowia, automatyce przemysłowej, systemach kontroli, a także komponentach elektronicznych. Niemniej jednak w Polsce firma ta znana jest przede wszystkim ze swoich wyrobów medycznych. Wśród produkowanych przez nich sprzętów można znaleźć:

  • aparaty do mierzenia ciśnienia
  • nebulizatory
  • aparaty do leczenia bólu (oparte na technologii TENS)
  • wagi cyfrowe

Warto podkreślić, iż ciśnieniomierze tej marki posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty i są polecane przez lekarzy na terenie całego kraju. Dokonywane przez nie pomiary są w 100% wiarygodne i pozwalają na odpowiednią kontrolę ciśnienia tętniczego krwi.

Pewną nowością z kolei wydają się aparaty do leczenia bólu. Są one oparte na technologii TENS, czyli przezskórnej stymulacji nerwów za pomocą impulsów elektrycznych o bardzo niskim napięciu. Urządzenia te są bardzo pomocne w pracy fizjoterapeutów i innych specjalistów od leczenia bólu.

Ranking 2024 ciśnieniomierzy Omron

Ciśnieniomierze Omron w zakresach cenowych

#1 Tani aparat Omron do 150 zł

ciśnieniomierz naramienny Omron M1 z automatycznym pomiarem i wyświetlaczem elektronicznym
ciśnieniomierz naramienny Omron M1 z automatycznym pomiarem i wyświetlaczem elektronicznym

Niezależnie od kwoty ciśnieniomierze tej marki odznaczają się dobrą dokładnością, czytelnym monitorem oraz energooszczędnością. W standardzie tych tańszych wersji otrzymamy aparat, który zmierzy zarówno ciśnienie, jak i tętno, dysponuje funkcją uśredniania pomiaru oraz wykrywania arytmii. Znajdziemy w tej cenie przyrząd z mankietem zakładanym na ramię, jak również i ciśnieniomierz z pomiarem nadgarstkowym.

#2 Ciśnieniomierze Omron w cenie powyżej 150 zł

ciśnieniomierz automatyczny Omron M300, typ naramienny
ciśnieniomierz automatyczny Omron M300, typ naramienny

Na polskim rynku za ponad 150 zł mamy wybór między seriami M, RS, ponadto znajdziemy również modele MIT czy też HEM. Niezależnie od poszukiwanego modelu i jego przeznaczenia warto postawić na ciśnieniomierz mający możliwość zasilania sieciowo-bateryjnego. To bardzo wygodne rozwiązanie, które zwiększa cechy mobilne sprzętu. W ofercie znajdziemy także aparat z wbudowanym panelem słonecznym, ładującym akumulatory. Niezależnie od wybranego typu – czy naramienny, czy nadgarstkowy – przydatna będzie funkcja daty, uśredniania pomiaru, wykrywania arytmii, pompowanie automatyczne, zapis odczytów w pamięci z podziałem na użytkowników, czujnik prawidłowego założenia mankietu, zużycia baterii i automatyczne wyłączanie ciśnieniomierza.

Tanie aparaty ciśnieniowe Omron – Ranking 2024

Zestawienie na podstawie ceny zakupu.

Krótkie FAQ o ciśnieniomierzach marki Omron

#1 Ile kosztuje ciśnieniomierz marki Omron?

Ceny w przypadku tego producenta są zróżnicowane i wynoszą od około 100 zł za najprostszy model aparatu do mierzenia ciśnienia, natomiast na drugim biegunie mamy najbardziej zaawansowane ciśnieniomierze z dodatkowym wyposażeniem, których cena przekracza znacząco 300 zł.

#2 Czy ciśnieniomierze Omron są dobre? Jaka jest ich dokładność?

Wszystkie ciśnieniomierze Omron są przebadane klinicznie i posiadają zatwierdzoną propagację błędu pomiarowego w zakresie:
  • ciśnienie krwi - +/- 3 mgHg lub 2%,
  • puls - w granicach +/- 5% odczytu.

#3 Jaka jest różnica między ciśnieniomierzami Omron serii 5 a serii 10?

Niektóre z głównych różnic między seriami Omron 5 i Omron 10 z większej możliwości tych drugich w zakresie przechowywania pomiarów, że względu chociażby na dostępność opcji podłączenia ich do smartfona. Ciśnieniomierze Omron 10 posiadają ponadto wielokolorowe kontrolki, które wyraźniej pokazują różnicę podczas porównywania odczytów.

#4 Jak zresetować ciśnieniomierz Omron?

  1. Należy nacisnąć przycisk START / STOP, aby wyłączyć zasilanie, a następnie przycisk SET.
  2. Kontynuujmy naciskanie przycisku SET, aż pojawi się ekran resetowania ustawień.

#5 W jaki sposób ciśnieniomierz Omron dokonuje pomiarów?

Cyfrowe aparaty Omron do mierzenia ciśnienia krwi wykorzystują oscylometryczną metodę pomiaru, która wykrywa ruch krwi przez tętnicę ramienną (lub w nadgarstku) i przekształca ten ruch w odczyt cyfrowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *