Microlife - producent sprzętu medycznego, w tym ciśnieniomierzy

Firma Microlife jest czołowym producentem sprzętu medycznego przeznaczonym zarówno do użytku domowego, jak i medycznego. Mając na uwadze najwyższą jakość oraz precyzję pomiarów, szwajcarska marka nieustannie wdraża innowacyjne technologie.

Opierając swoją produkcję o najwyższe standardy, równocześnie dbając o każdy szczegół, firma Microlife stanęła na pozycji światowego lidera w branży urządzeń diagnostycznych.

Historia marki Microlife

Kluczowym rokiem dla firmy Microlife jest 1981. Wówczas termometr kliniczny, jako pierwsze urządzenie marki, zyskał ogromną popularność. Sukces zdecydował o tym, że marka Microlife dynamicznie kontynuowała rozwój sprzętów dedykowanych kontrolowaniu stanu zdrowia. Jednocześnie firma skupiła się na opracowywaniu nowych urządzeń służących do pomiaru oraz diagnostyki.

Filozofią marki Microlife stało się zrewolucjonizowanie przemysłu zdrowotnego, jak również zachęcenie ludzi do dbania o własne zdrowie i samopoczucie.

Mircrolife to firma obecna w krajach europejskich, w Azji i w Ameryce. Biorąc pod uwagę indywidualne preferencje, uwarunkowania kulturowe oraz etyczne, marka o szwajcarskim rodowodzie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom szczebla światowego.

Produkty sygnowane logiem Microlife

Produkty opatrzone logiem Microlife powstają z myślą o ludzkim zdrowiu. W związku z tym materiały przeznaczone do tworzenia sprzętów są bezpieczne dla człowieka, a także środowiska naturalnego. Urządzenia marki Microlife zostają przebadane klinicznie, dzięki czemu dostarczają rzetelnych informacji o stanie zdrowia.

Firma Microlife posiada w swojej ofercie wysokiej klasy produkty przeznaczone do:

  • kontrolowania temperatury,
  • pomiaru ciśnienia krwi,
  • kontrolowania astmy,
  • termoterapii,
  • kontrolowania wagi.

Ranking 2024 ciśnieniomierzy Microlife

Przegląd możliwości ciśnieniomierzy Microlife wg ceny

#1 Tani aparat do 100 zł

półautomatyczny ciśnieniomierz naramienny Microlife BP A80 Pad
półautomatyczny ciśnieniomierz naramienny Microlife BP A80 Pad

Podstawowym zadaniem ciśnieniomierzy jest oczywiście pomiar ciśnienia tętniczego krwi, którego orientacyjną wartość możemy poznać wykorzystując do tego najtańsze modele aparatów zegarowych. W ofercie Microlife otrzymamy takie za kilkadziesiąt zł, gdzie otrzymamy standardowy mankiet z zakresem regulacji, pompkę manualną, pomiar na zegarze analogowym oraz stetoskop.

Dokładając nieco, ale nie przekraczając budżetu 100 zł, otrzymać możemy elektroniczny ciśnieniomierz umożliwiający nie tylko pomiar ciśnienia krwi, ale również i pulsu, funkcję wykrywania arytmii serca, klasyfikację pomiaru ciśnienia wg WHO, pamięć wykonywanych odczytów, czujnik ruchu ramienia (w przypadku wersji naramiennych).

#2 Dobry ciśnieniomierz Microlife do 200 zł

Decydując się na nieco droższy model aparatu warto postawić na taki wyposażony z funkcję mowy odczytującą pomiar, co szczególnie docenią osoby starsze oraz niedowidzące. Komunikaty głosowe najczęściej występują w kilku językach. Wiele z pozostałych rozwiązań możemy znaleźć również w tańszych ciśnieniomierzach, jak wykrywanie arytmii, zapamiętywanie wykonywanych pomiarów wraz z datą, możliwość zasilania sieciowego.

#3 Najlepszy i najbardziej zaawansowany aparat do pomiaru ciśnienia od Microlife

ciśnieniomierz automatyczny Microlife BP B6, aparat naramienny z technologią Afib
ciśnieniomierz automatyczny Microlife BP B6, aparat naramienny z technologią Afib

Modele z wyższej półki od Microlife oferują dodatkowe możliwości pomiarowe, wraz z ich analizą i interpretacją. Można tu wspomnieć chociażby o funkcji wykrywania migotania przedsionków AFIB Sens, technologii MAM do zapamiętywania i uśredniania trzech pomiarów, możliwości podłączenia przez USB do komputera, łączności bluetooth ze smartfonem za pomocą aplikacji Microlife Connected Health+. Ile musimy wydać za taki ciśnieniomierz? Trzeba przygotować się na wydatek znacznie przekraczający 200 zł.

Tanie aparaty ciśnieniowe Microlife – Ranking 2024

Zestawienie na podstawie ceny zakupu.

Krótkie FAQ o ciśnieniomierzach marki Microlife

#1 Czy ciśnieniomierze Microlife są dokładne?

Atestowane aparaty do mierzenia ciśnienia tętniczego posiadają dokładność pomiarową w zakresie +/- 3 mmHg, z kolei w przypadku badania pulsu niedokładność pomiarowa wynosi +/- 5%. Zalecamy sprawdzanie ciśnieniomierzy Microlife pod kątem dokładności co 2 lata lub po uderzeniu mechanicznym (np. upuszczenie).

#2 Ile zapłacimy za ciśnieniomierz Microlife?

Ceny aparatów do mierzenia ciśnienia od tego producenta wahają się od 50-60 zł za podstawowy model analogowy do ponad 300 zł za ten najdroższy. W ofertach znajdują się również akcesoria (kwota najczęściej 30-50 zł), które można dokupić dodatkowo - np. większy mankiet, czy też zasilacz sieciowy.

#3 Co mogą nam zaoferować najlepsze aparaty Microlife?

Modele ciśnieniomierzy z wyższej półki oferują nam dodatkowe możliwości pomiarowe, takie jak chociażby:
  • wykrywanie z dużą dozą dokładności migotania przedsionków,
  • analizę danych za pomocą dodatkowego oprogramowania,
  • możliwość bezprzewodowego połączenia się ze smartfonem za pomocą bluetooth,
  • mankiet o szerokim zakresie jego regulacji i z kontrolą jego ciśnienia (funkcja Gentle+),
  • wykonywanie w sposób automatyczny trzech pomiarów następujących po sobie, aby zminimalizować efekt potencjalnego błędu i zwiększyć wiarygodność uzyskanego wyniku (funkcja MAM).

#4 Czy ciśnieniomierze Microfile wymagają kalibracji?

Podczas użytkowania aparatu do mierzenia ciśnienia rozregulowaniu ulega chociażby mankiet, przez co odczyty ciśnienia znajdującego się w jego komorze powietrznej mogą być nieprawidłowe, a tym samym i odczyt ciśnienia tętniczego. Chcąc samemu skalibrować urządzenie warto zapoznać się z instrukcją obsługi naszego ciśnieniomierza lub skontaktować się z supportem producenta.

#5 Czy wszystkie modele Microlife są z zasilaczem sieciowym?

Standardowo otrzymamy ciśnieniomierz z zasilaniem bateryjnym, do którego opcjonalnie sprzedawca może dołączyć zasilacz sieciowy. Czasami tego typu akcesoria oferowane są w zestawie w bardziej atrakcyjnej cenie niż w przypadku zakupu każdej rzeczy z osobna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *