Producent Kardio-Test, należący do Hi-Tech, jest znany z bogatej oferty sprzętu medycznego. Ranking, przegląd ciśnieniomierzy i parametrów, jakie mogą zaoferować aparaty tej marki.

kardio-test logo

Marka Kardio-Test Medical jest producentem najwyższej jakości sprzętu medycznego skierowanego do użytkowania przede wszystkim w szpitalach i przychodniach. Produkty Kardio-Test Medical (należącego do renomowanej firmy Hi-Tech Medical) bez problemu można dostosować także do użytkowania w warunkach domowych.

Poza wysokim poziomem artykułów marka Kardio-Tech Medical znana jest również z wysokiej jakości usług. Łatwe zakupy, dwuletnia gwarancja, szybka przesyłka – to czynniki będące gwarantem udanej transakcji.

Szeroki wachlarz asortymentu

Artykuły firmy należą do najczęściej kupowanych produktów do stosowania w branży medycznej w Polsce. Kardio-Test Medical produkuje m.in.:

  • ciśnieniomierze,
  • termometry,
  • wagi,
  • stetoskopy,
  • inhalatory,
  • pulsometry,
  • alkomaty,
  • otoskopy.

Profesjonalna kontrola zdrowia

Każdy z nas powinien być świadomy swojego ciała i możliwości kontroli własnego zdrowia. Produkty marki Kardio-Tech Medical umożliwiają pomiary parametrów ciała i dają możliwość samodzielnego nadzoru swojego zdrowia, co bardzo często wpływa na szybsze (przez co łatwiejsze do wyleczenia) wykrycie potencjalnych chorób. Ludzie zmagający się z nadciśnieniem wiedzą jak ważny jest regularny pomiar ciśnienia krwi.

Z kolei pacjenci chorujący na astmę czy obturacyjne zapalenie oskrzeli mają świadomość tego, jak wielkim dobrodziejstwem jest możliwość korzystania z inhalacji.

Termometr umożliwiający pomiar temperatury wody przed kąpielą noworodka bardzo ułatwi życie każdej świeżo upieczonej mamie. Strona internetowa firmy Hi-Tech Medical w niezwykle przejrzysty i profesjonalny sposób wyjaśnia wszystkie wątpliwości związane z użytkowaniem ich sprzętu.

Ranking 2020 ciśnieniomierzy Kardio-Test Medical

Jaki ciśnieniomierz Kardio-Test Medical najlepiej kupić?

Poniżej prezentujemy możliwości aparatów do mierzenia ciśnienia od Kardio-Test Medical, w oparciu o cenę zakupu.

#1 Dobry aparat Kardio-Test do 100 zł

ciśnieniomierz naramienny Kardio-Test ORO-N1 Basic
ciśnieniomierz naramienny Kardio-Test ORO-N1 Basic

Poręczne i mobilne ciśnieniomierze z możliwością zasilania zarówno bateryjnego, jak i sieciowego – to otrzymamy już w kwocie do 100 zł. Nawet podstawowa seria Basic od firmy Kardio-Test zapewni nam komfort pomiaru, z możliwością zapisu odczytów w pamięci urządzenia. Szeroki zakres regulacji mankietu 24-42 cm zapewnia uniwersalność jego zastosowania, ponadto wyniki są analizowane i weryfikowanie przez wbudowany mechanizm rozpoznawania arytmii serca, czy też nadciśnienia tętniczego.

Czytelność zapewnia duży wyświetlacz LCD, a dokładność pomiaru została potwierdzona badaniami klinicznymi. Za obsługę urządzenia odpowiada jeden główny guzik (pozostałe służą do obsługi np. kalendarza czy też przeglądania odczytów z pamięci aparatu), wygodnym rozwiązaniem jest również automatyczne wyłączanie ciśnieniomierza, co zapewni oszczędność baterii.

#2 Jaki ciśnieniomierz Kardio-Test w cenie powyżej 100 zł?

aparat ciśnieniowy naramienny Kardio-Test ORO-N8 Comfort
aparat ciśnieniowy naramienny Kardio-Test ORO-N8 Comfort

Bardzo często produkty Kardio-Test występują pod nazwą firmy-matki, czyli Hi-Tech. Do 150 zł otrzymamy w pełni zautomatyzowany sprzęt, który w zestawie oferowany jest często z przydatnym etui oraz zasilaczem sieciowym. Wspomniana już wcześniej funkcja muzyki relaksującej pozwala na stworzenie optymalnych warunków do pomiaru miarodajnego ciśnienia, łatwe sterowanie i zapisywanie wyników dla 2 lub 3 użytkowników osobno (w zależności od modelu) pozwala na precyzyjne monitorowanie naszego zdrowia w kierunku nieprawidłowości ze strony układu sercowo-naczyniowego.

Różnice w cenie wynikają przede wszystkim z zastosowania innych parametrów wyświetlacza i wyświetlania wyników na ekranie – te najlepsze i odpowiednio droższe posiadają z reguły większy i zarazem bardziej czytelny ekran LCD, standardowo z podświetlaniem.

Aparaty ciśnieniowe Kardio-Test – Ranking 2020

Zestawienie na podstawie ceny zakupu – od najtańszych do najdroższych.

Szybkie FAQ o ciśnieniomierzach Kardio-Test Medical

#1 Jakie typy ciśnieniomierzy oferuje Kardio-Test Medical?

W ofercie marki Kardio-Test znajdziemy przede wszystkim modele elektroniczne, typu naramiennego. Mniejszą grupę stanowią wersje nadgarstkowe, osoby ceniące sobie tradycyjne rozwiązania mogą znaleźć również pojedyncze egzemplarze ciśnieniomierzy z manometrem zegarowym.

#2 Ile kosztują ciśnieniomierze marki Kardio-Test?

Najtańsze modele aparatów Kardio-Test do mierzenia ciśnienia możemy nabyć już za kilkadziesiąt zł (proste ciśnieniomierze z wyświetlaczem LCD), natomiast za te najbardziej zaawansowane zapłacimy znacznie powyżej 150 zł.

#3 Czy elektroniczny aparat jest dokładny?

Elektroniczne ciśnieniomierze marki Kardio-Test posiadają dokładność oscylującą wokół +/- 3 mmHg, mieszczącą się w normach przeprowadzanych testów klinicznych. Należy pamiętać, że największy wpływ na wynik pomiaru ma m.in. poprawność założonego mankietu, niepożądane ruchy lub nieprawidłowa pozycja przy badaniu.

#4 Jaki ciśnieniomierz Kardio-Test będzie dla mnie najlepszy?

Zależy od tego, czego oczekujemy po aparatach do mierzenia ciśnienia. Jeżeli zależy nam na profilowaniu wyników pod kątem kilku użytkowników, wówczas należy wybrać ciśnieniomierz z możliwie jak największą ilością zapamiętywanych pomiarów. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, dostępnym w chociażby w modelu ORO-M9 COMFORT, jest funkcja muzyki relaksującej. Do domowych zastosowań w zdecydowanej większości praktycznie każdy ciśnieniomierz Kardio-Test spełni swoje zadanie.

#5 Czy rozmiar mankietu ma znaczenie?

Tak, ma on znaczenie, a konkretnie możliwie jak najszerszy zakres jego regulacji. Ciśnieniomierze Kardio-Test w standardzie oferują uniwersalne mankiety, z możliwością ich regulacji w zakresie 22-40 cm, co w zdecydowanej większości przypadków powinno wystarczyć do poprawnego pomiaru ciśnienia. Za dopłatą można otrzymać większy mankiet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *