Diagnostic logo

Marka Diagnosic to rozpoznawalna firma, która od wielu lat zajmuje się produkcją wyrobów medycznych, które polepszają nie tylko komfort życia pacjentów, ale także stanowią cenne wyposażenie gabinetów lekarskich.

Dzięki swojemu doświadczeniu i znajomości rynku medycznego firma jest w stanie precyzyjnie trafiać w potrzeby klientów i tworzyć dla nich produkty o najwyższym stopniu jakości oraz dopasowania, które umożliwiają skuteczniejsze leczenie oraz diagnozowanie chorób w początkowych ich stadiach i tym samym poprawiają standard życia.

Jakie produkty oferuje marka Diagnostic?

Z całą pewnością warto zapoznać się z listą produktów, które oferowane są przez producenta wyrobów medycznych Diagnostic. Wspomniana firma jest jednym z największych producentów ciśnieniomierzy. Mowa tutaj oczywiście, zarówno o sprzęcie, który wykorzystywany jest w szpitalach oraz gabinetach medycznych, jak i o tym, który każdy z klientów może użytkować w swoim domu, aby móc kontrolować swoje zdrowie. Nie jest to jednak jedyny oferowany produkt, sygnowany logiem marki.

Marka Diagnostic specjalizuje się również w produkcji inhalatorów. Także w tym przypadku są to sprzęty dostępne, zarówno dla gabinetów medycznych, jak i dla poszczególnych klientów. Inhalatory przydają się szczególnie u osób, które mają problemy z górnymi drogami oddechowymi. Produkowane są one przy zachowaniu najważniejszych norm i jakości. Dzięki temu są trwałe oraz doskonale dopasowane do każdych potrzeb.

Aparaty ciśnieniowe Diagnostic – Ranking 2024

Zestawienie na podstawie ceny zakupu – od najtańszych do najdroższych.

Jaki ciśnieniomierz Diagnostic najlepiej kupić?

ciśnieniomierz automatyczny na ramię Diagnostic Pro Afib
ciśnieniomierz automatyczny na ramię Diagnostic Pro Afib

Pomimo dość wąskiej oferty aparatów do mierzenia ciśnienia na polskim rynku, firma Diagnostic ze swoimi produktami spokojnie zadowoli osoby poszukujące dobrego ciśnieniomierza na potrzeby domowych zastosowań. Co zatem powinien zawierać najlepszy dla nas model tej marki?

 • diagnostyka w kierunku migotania przedsionków,
 • wykrywanie arytmii serca,
 • funkcja DuoAfib, która w sposób automatyczny dokonuje dwóch pomiarów, przez co dodatkowo minimalizowany jest błąd pomiarowy,
 • mankiet z możliwie jak najszerszą regulacją,
 • zasilacz w zestawie,
 • sygnalizator informujący o niepoprawnie założonym mankiecie,
 • automatyczne pompowanie i wypompowywanie powietrza z mankietu,
 • pomiar pulsu i ciśnienia,
 • możliwie jak największa pamięć pomiarowa, najlepiej dla kilku użytkowników,
 • funkcja IHB, umożliwiająca wykonanie pomiaru w przypadku nieregularnego pulsu,
 • duży wyświetlacz ciekłokrystaliczny z podświetlaniem.

Ranking 2024 ciśnieniomierzy Diagnostic

Szybkie FAQ o ciśnieniomierzach Diagnostic

#1 Ile kosztują ciśnieniomierze Diagnostic?

Oferta tej firmy na polskim rynku opiera się na kilku modelach, w przypadku których cena zakupu oscyluje przeważnie wokół 100-150 zł. Najdroższe aparaty oferowane przez Diagnostic, jak np. ProAfib, są do kupienia za niecałe 200 zł.

#2 W jakich warunkach należy przechowywać ciśnieniomierz?

Warunki przechowywania, jak i użytkowania, są ściśle określone przez producenta:
 • przy korzystaniu z urządzenia - temperatura od 5° do 40°C, wilgotność od 15% do 85%;
 • przy przewożeniu i transporcie - temperatura od -10° do 55°C, wilgotność od 10% do 95%.

#3 Czy w ofercie znajdują się ciśnieniomierze nadgarstkowe?

Tak, marka Diagnostic posiada w swoim asortymencie aparaty z mankietem zakładanym na nadgarstek, np. DR-605 IHB - wyposażony w automatyczny system pompowania i duży, czytelny wyświetlacz.

#4 Czy zasilacz sieciowy otrzymamy w standardzie?

To zależy w dużej mierze od sklepu, który sprzedaje dany ciśnieniomierz. Zestaw składający się z aparatu oraz zasilacza kosztuje nieco więcej niż w przypadku zakupu samego urządzenia, jednakże z reguły będzie to tańszy wariant w porównaniu do kupowania każdej rzeczy osobno. Każdy z ciśnieniomierzy automatycznych, oferowanych przez firmę Diagnostic, ma możliwość zasilania zarówno bateryjnego, jak i sieciowego.

#5 Jaki zakres regulacji ma mankiet?

W przypadku modeli naramiennych standardowy zakres obejmuje rozmiar od 22 do 33 cm, natomiast z powodzeniem znaleźć można aparaty wyposażone w mankiet z szerszą regulacją - nawet do 42 cm. Jeżeli chodzi o ciśnieniomierz nadgarstkowy, to w jego przypadku regulacja obejmuje zakres od 14,5 do 21 cm. Za dopłatą można nabyć mankiet o pokaźniejszych gabarytach, z większą możliwością jego regulacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *