citizen logo

Zdecydowanej większości osób marka ta kojarzy się z zegarkami wysokiej jakości. Tymczasem okazuje się, że w swojej ofercie ma także sprzęt medyczny. Citizen – bo właśnie o tej marce mowa – to mająca bogatą historię japońska firma, która od lat cieszy się doskonałą opinią wśród klientów.

Początki Citizen

Historia firmy sięga do roku 1918. To właśnie wtedy Kamekihi Yamazaki założył Instytut Badań Shokosha Watch. Zajmowano się w nim badaniami nad nowoczesnymi technologiami stosowanymi w zegarkach. W 1924 roku pracownikom instytutu udało się skonstruować pierwszy zegarek kieszonkowy. Na rozwój wypadków nie trzeba było długo czekać. Zegarki szybko trafiły do sprzedaży i to nie tylko do sklepów japońskich. Zaczęto je eksportować. Plusem zegarków marki Citizen była nie tylko wysoka jakość, ale także bardzo przystępna cena.

Na fali sukcesu

Sukces, który udało się odnieść z pierwszym zegarkiem został przez firmę doskonale wykorzystany. W roku 1930 zdecydowano o nadaniu firmie nazwy Citizen Watch Company. Od samego początku marka stawiała sobie za cel tworzenie takich zegarków, z których korzystać będą mogli obywatele państw leżących na całym świecie. Firma szybko się rozwijała, wprowadzając innowacyjne technologie. Wśród nich znalazła się między innymi SATELLITE WAVE oraz SUPER TITANUM.

Nie tylko zegarki

Jak wspomnieliśmy we wstępie, firma Citizen to dzisiaj nie tylko zegarki. W swojej bogatej ofercie ma także bardzo dobrze wykonane ciśnieniomierze, które pozwalają na szybką i prostą kontrolę ciśnienia tętniczego krwi. Gwarantują one dokładny pomiar.

Ranking 2024 ciśnieniomierzy Citizen

Jaki ciśnieniomierz Citizen najlepiej kupić?

Ze względu na dość ograniczoną ofertę na naszym rynku aparatów tej marki (w porównaniu chociażby do takich producentów, jak np. Beurer, Omron czy Tech-Med) mamy do dyspozycji kilka propozycji w cenie do 100 zł i kilka w cenie przekraczającej tej kwotę.

#1 Elektroniczny aparat Citizen do 100 zł

automatyczny ciśnieniomierz naramienny Citizen CHU304
automatyczny ciśnieniomierz naramienny Citizen CHU304

Duży wyświetlacz LCD, będący w standardzie nawet tańszych modeli, z pewnością docenią osoby starsze oraz niedowidzące. Za tę kwotę otrzymamy sprzęt niewielkich rozmiarów, co zwiększa jego mobilność. Ponadto zastosowane w nim funkcje z powodzeniem powinny wystarczyć do codziennej kontroli ciśnienia w warunkach domowych.

Za obsługę odpowiada wygodny przycisk, a zabezpieczeniem przed niepotrzebnym zużywaniem energii jest automatyczne wyłączanie. W przypadku zasilania bateryjnego akumulatory powinny nam wystarczyć na dobre kilkaset pomiarów (nawet do 500 odczytów).

#2 W poszukiwaniu najlepszego aparatu w cenie od 100 zł

ciśnieniomierz automatyczny Citizen CH456
ciśnieniomierz automatyczny Citizen CH456

Dokładając nieco większą gotówkę otrzymamy kompaktowe urządzenie, które posiada gwarancję nawet do 5 lat. Wygodę jego użytkowania zwiększy chociażby zastosowany elektromagnetyczny zawór odpowiedzialny za szybkie opróżnianie mankietu, możliwość zasilania zarówno bateryjnego, jak i sieciowego, wskaźniki – arytmii, nadciśnienia, ruchu ciała, duży przycisk sterujący, automatyczne pompowanie, uśrednianie trzech pomiarów zwiększające precyzję odczytu, funkcja kalendarza itp.

Pomimo bardzo podobnych parametrów w porównaniu z tańszymi aparatami, te droższe ciśnieniomierze posiadają dodatkowe funkcje i lepszą jakość wykonania obudowy. Zależnie od rekomendacji producenta ciśnieniomierz należy co jakiś czas ponownie skalibrować, celem oceny i weryfikacji dokładności jego odczytów.

Aparaty ciśnieniowe Citizen – Ranking 2024

Zestawienie na podstawie ceny zakupu – od najtańszych do najdroższych.

Szybkie FAQ o ciśnieniomierzach Citizen

#1 Ile kosztują ciśnieniomierze Citizen?

Oferta tego producenta składa się z modeli elektronicznych, które ze względu na ilość oferowanych funkcji mogą się różnić między sobą ceną. Za najprostsze ciśnieniomierze zapłacimy poniżej 100 zł, natomiast te najbardziej rozbudowane i zaawansowane technologicznie wymagają wyłożenia ponad 150 zł.

#2 Czy w ofercie znajdują się aparaty nadgarstkowe?

W sprzedaży skierowanej na polski rynek dostępne są głównie ciśnieniomierze naramienne, natomiast w sklepach zagranicznych wersje z mankietem zakładanym na nadgarstek są oferowane w szerszym asortymencie.

#3 Czy Citizen posiada również aparat ręczny z manometrem zegarowym?

Oferta marki Citizen obejmuje ciśnieniomierze ze sterowaniem automatycznym, z dużym i czytelnym wyświetlaczem pomiarów oraz wbudowaną pamięcią ciśnienia i tętna. Propagacja błędu pomiarowego wynosi zwykle +/- 3 mmHg w przypadku ciśnienia, natomiast +/- 5% w przypadku tętna.

#4 Jaki mankiet jest oferowany w zestawie?

Standardowym mankietem w przypadku naramiennych aparatów jest rozmiar 22-32 cm, natomiast w przypadku ciśnieniomierzy nadgarstkowych jest to 13,5-19 cm. Za dopłatą można natomiast nabyć większe mankiety z szerszym zakresem ich regulacji.

#5 Jaki typ zasilania jest dostępny w ciśnieniomierzach Citizen?

Aparaty do mierzenia ciśnienia marki Citizen to modele elektroniczne, do zasilania których wystarczą nam baterie - najczęściej 4 akumulatory AA. Warto natomiast rozejrzeć się za ciśnieniomierzami oferowanymi w zestawie z zasilaczem sieciowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *