Oromed logo

Marka Oromed to producent sprzętu medycznego najwyższej jakości, który ma zastosowanie w placówkach Służby Zdrowia, jak również z powodzeniem może być używany w warunkach domowych. Oromed słynie m.in. z bardzo dobrych jakościowo:

 • ciśnieniomierzy elektronicznych,
 • termometrów,
 • nawilżaczy powietrza (w tym rekomendowanych dla dzieci),
 • wag elektronicznych i łazienkowych,
 • inhalatorów,
 • alkomatów.

Sprzęt  producenta Oromed  posiada dwuletnią gwarancję.

Szeroki wybór różnych produktów medycznych wspierany jest fachowym doradztwem doświadczonego supportu, który w każdej chwili, gdy jest taka potrzeba, doradzi i podpowie, jaki model danego urządzenia będzie najlepszy do użytku w określonych warunkach (ambulatoryjnych czy domowych).

Sprzęt marki Oromed

Producent Oromed oferuje urządzenia przeznaczone do:

 • odpowiedniego ciśnienia krwi,
 • pomiaru temperatury,
 • terapii inhalacyjnej,
 • pomiarów kompozycji ciała,
 • zdrowego stylu życia,
 • ciśnienia krwi w przypadku chorób serca,
 • czyszczenia zębów (szczoteczki soniczne do zębów),

Marka Oromed to sprzęt wykonany według najnowszej technologii, który jest funkcjonalny i bezpieczny w użyciu. Producent stale współpracuje z placówkami Służy Zdrowia, co pozwala mu na nieustanne doskonalenie swoich wyrobów medycznych.

Marka Oromed produkuje urządzenia medyczne zgodnie z wymogami Dyrektywy UE 93/42/EEC, dotyczącej sprzętu medycznego.

Ranking 2024 ciśnieniomierzy Oromed

Jaki ciśnieniomierz Oromed najlepiej kupić?

#1 Aparat dla przeszkolonej osoby

elektroniczny ciśnieniomierz naramienny Oromed ORO-N4 Classic
elektroniczny ciśnieniomierz naramienny Oromed ORO-N4 Classic

Jeżeli dysponujemy niewielkim budżetem, wówczas najczęściej wybór pada na zakup tradycyjnego ciśnieniomierza zegarowego, który powinien być jednak obsługiwany przez osobę potrafiącą zmierzyć i wyłapać wartości ciśnienia skurczowego (systolicznego) oraz rozkurczowego (diastolicznego). Taki sprzęt jest do nabycia już za kwotę oscylującą wokół 50 zł.

Za niewielką dopłatą mamy już jednak możliwość zakupu ciśnieniomierza z wyświetlaczem elektronicznym, dysponującym automatycznym napełnianiem mankietu. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pomaga z sprawnym archiwizowaniu pomiarów ciśnienia krwi (pamięć odczytów posegregowana wg daty).

#2 Dobry model elektroniczny za rozsądną cenę

ciśnieniomierz nadgarstkowy Oromed ORO-SM2 Comfort
ciśnieniomierz nadgarstkowy Oromed ORO-SM2 Comfort

W kwocie oscylującej wokół 100 zł możemy otrzymać zarówno aparaty zakładane na ramię, jak i na nadgarstek. Dzięki przydatnym funkcjom, takim jak np. wykrywanie arytmii i nadciśnienia, zapamiętywanie pomiarów, wbudowany kalendarz, inteligentne pompowanie mankietu, automatyczne wyłączanie, wykrywanie ruchu, spokojnie sprawdzi się w domowych warunkach. W zależności od modelu możemy mieć inny zakres możliwości zapisu odczytów ciśnienia krwi.

Aparaty ciśnieniowe Oromed – Ranking 2024

Zestawienie na podstawie ceny zakupu – od najtańszych do najdroższych.

Szybkie FAQ o ciśnieniomierzach Oromed

#1 Ile kosztują ciśnieniomierze Oromed?

Najtańsze aparaty Oromed nie odbiegają ceną od konkurencji - wystarczy nam 50-60 zł na zakup podstawowego sprzętu do mierzenia ciśnienia. Osoby ceniące sobie komfort i dokładność pomiaru powinny zdecydować się na ciśnieniomierz elektroniczny, za który trzeba zapłacić w granicach 70-110 zł w zależności od modelu i stopnia jego zaawansowania.

#2 Dlaczego warto kupić model elektroniczny zamiast ręcznego?

To przede wszystkim wygoda użytkowania, która pozwala na automatyczne napełnianie mankietu i w pełni bezobsługowy pomiar ciśnienia, a ponadto wersje elektroniczne cechują się mniejszym błędem pomiarowym, posiadają czytelny i wygodny w obsłudze wyświetlacz, odczyty są zapisywane w pamięci urządzenia.

#3 Jakie baterie są potrzebne do zasilania ciśnieniomierzy Oromed?

W przypadku wersji nadgarstkowych wystarczą nam 2 baterie AAA 1,5V, z kolei modele naramienne potrzebują aż 4 akumulatorów AA. Alternatywą może być korzystanie z zasilacza sieciowego, który jest załączony w zestawie lub do kupienia dodatkowo.

#4 Czy warto kupować dodatkowy mankiet do ciśnieniomierza?

Jeżeli kupiony przez nas naramienny aparat ciśnieniowy jest wyposażony w mankiet z regulacją 22-32 cm, wówczas nabycie dodatkowego w rozmiarze XL może się okazać koniecznością. Modele Oromed mają z reguły mankiet z zakresem regulacji 22-40 cm, co powinny być wystarczającą rozpiętością.

#5 Jaką dokładność oferują ciśnieniomierze automatyczne Oromed?

Dokładność aparatów ciśnieniowych marki Oromed została udokumentowana badaniami klinicznymi i wynosi +/- 3 mmHg dla ciśnienia krwi oraz +/- 5% dla pomiaru pulsu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *