Charakteryzujemy aparaty ciśnieniowe Oromed pod kątem ich ceny, typu oraz funkcjonalności. Przedstawiamy Ranking najchętniej wybierancych ciśnieniomierzy tego producenta.

Oromed logo

Marka Oromed to producent sprzętu medycznego najwyższej jakości, który ma zastosowanie w placówkach Służby Zdrowia, jak również z powodzeniem może być używany w warunkach domowych. Oromed słynie m.in. z bardzo dobrych jakościowo:

 • ciśnieniomierzy elektronicznych,
 • termometrów,
 • nawilżaczy powietrza (w tym rekomendowanych dla dzieci),
 • wag elektronicznych i łazienkowych,
 • inhalatorów,
 • alkomatów.

Sprzęt  producenta Oromed  posiada dwuletnią gwarancję.

Szeroki wybór różnych produktów medycznych wspierany jest fachowym doradztwem doświadczonego supportu, który w każdej chwili, gdy jest taka potrzeba, doradzi i podpowie, jaki model danego urządzenia będzie najlepszy do użytku w określonych warunkach (ambulatoryjnych czy domowych).

Sprzęt marki Oromed

Producent Oromed oferuje urządzenia przeznaczone do:

 • odpowiedniego ciśnienia krwi,
 • pomiaru temperatury,
 • terapii inhalacyjnej,
 • pomiarów kompozycji ciała,
 • zdrowego stylu życia,
 • ciśnienia krwi w przypadku chorób serca,
 • czyszczenia zębów (szczoteczki soniczne do zębów),

Marka Oromed to sprzęt wykonany według najnowszej technologii, który jest funkcjonalny i bezpieczny w użyciu. Producent stale współpracuje z placówkami Służy Zdrowia, co pozwala mu na nieustanne doskonalenie swoich wyrobów medycznych.

Marka Oromed produkuje urządzenia medyczne zgodnie z wymogami Dyrektywy UE 93/42/EEC, dotyczącej sprzętu medycznego.

Ranking 2020 ciśnieniomierzy Oromed

Jaki ciśnieniomierz Oromed najlepiej kupić?

#1 Aparat dla przeszkolonej osoby

elektroniczny ciśnieniomierz naramienny Oromed ORO-N4 Classic
elektroniczny ciśnieniomierz naramienny Oromed ORO-N4 Classic

Jeżeli dysponujemy niewielkim budżetem, wówczas najczęściej wybór pada na zakup tradycyjnego ciśnieniomierza zegarowego, który powinien być jednak obsługiwany przez osobę potrafiącą zmierzyć i wyłapać wartości ciśnienia skurczowego (systolicznego) oraz rozkurczowego (diastolicznego). Taki sprzęt jest do nabycia już za kwotę oscylującą wokół 50 zł.

Za niewielką dopłatą mamy już jednak możliwość zakupu ciśnieniomierza z wyświetlaczem elektronicznym, dysponującym automatycznym napełnianiem mankietu. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pomaga z sprawnym archiwizowaniu pomiarów ciśnienia krwi (pamięć odczytów posegregowana wg daty).

#2 Dobry model elektroniczny za rozsądną cenę

ciśnieniomierz nadgarstkowy Oromed ORO-SM2 Comfort
ciśnieniomierz nadgarstkowy Oromed ORO-SM2 Comfort

W kwocie oscylującej wokół 100 zł możemy otrzymać zarówno aparaty zakładane na ramię, jak i na nadgarstek. Dzięki przydatnym funkcjom, takim jak np. wykrywanie arytmii i nadciśnienia, zapamiętywanie pomiarów, wbudowany kalendarz, inteligentne pompowanie mankietu, automatyczne wyłączanie, wykrywanie ruchu, spokojnie sprawdzi się w domowych warunkach. W zależności od modelu możemy mieć inny zakres możliwości zapisu odczytów ciśnienia krwi.

Aparaty ciśnieniowe Oromed – Ranking 2020

Zestawienie na podstawie ceny zakupu – od najtańszych do najdroższych.

Szybkie FAQ o ciśnieniomierzach Oromed

#1 Ile kosztują ciśnieniomierze Oromed?

Najtańsze aparaty Oromed nie odbiegają ceną od konkurencji - wystarczy nam 50-60 zł na zakup podstawowego sprzętu do mierzenia ciśnienia. Osoby ceniące sobie komfort i dokładność pomiaru powinny zdecydować się na ciśnieniomierz elektroniczny, za który trzeba zapłacić w granicach 70-110 zł w zależności od modelu i stopnia jego zaawansowania.

#2 Dlaczego warto kupić model elektroniczny zamiast ręcznego?

To przede wszystkim wygoda użytkowania, która pozwala na automatyczne napełnianie mankietu i w pełni bezobsługowy pomiar ciśnienia, a ponadto wersje elektroniczne cechują się mniejszym błędem pomiarowym, posiadają czytelny i wygodny w obsłudze wyświetlacz, odczyty są zapisywane w pamięci urządzenia.

#3 Jakie baterie są potrzebne do zasilania ciśnieniomierzy Oromed?

W przypadku wersji nadgarstkowych wystarczą nam 2 baterie AAA 1,5V, z kolei modele naramienne potrzebują aż 4 akumulatorów AA. Alternatywą może być korzystanie z zasilacza sieciowego, który jest załączony w zestawie lub do kupienia dodatkowo.

#4 Czy warto kupować dodatkowy mankiet do ciśnieniomierza?

Jeżeli kupiony przez nas naramienny aparat ciśnieniowy jest wyposażony w mankiet z regulacją 22-32 cm, wówczas nabycie dodatkowego w rozmiarze XL może się okazać koniecznością. Modele Oromed mają z reguły mankiet z zakresem regulacji 22-40 cm, co powinny być wystarczającą rozpiętością.

#5 Jaką dokładność oferują ciśnieniomierze automatyczne Oromed?

Dokładność aparatów ciśnieniowych marki Oromed została udokumentowana badaniami klinicznymi i wynosi +/- 3 mmHg dla ciśnienia krwi oraz +/- 5% dla pomiaru pulsu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *